Filtrid

Kategooria

21. november 2023

Edaspidi taastame pärandniite ja liigirikkaid rannaalasid hangete kaudu!

Kaidi Silm

Keskkonnaamet on esimese pääsukese lendu lasknud ning värskelt avaldatud hankes ootavad taastajaid ka „Loodusrikas Eesti“ projektis taastatavad rannaniidud Aandi, Laheküla, Tohvri, Tärkma II, Taguküla laidude projektialadel Hiiumaal, Tahu projektialal Läänemaal ja Rootsiveres Saaremaal. Miks neid rannaniite taastama peaks, saab lähemalt lugeda siit.

Loe edasi

10. november 2023

Anna teada liigirikkast ja õiterohkest püsirohumaast!

Aveliina Helm

Peagi saab uue keskkonnameetmena hakata taotlema toetust põllumajandusmaal olevate väärtuslike püsirohumaade säilitamiseks. Väärtuslik püsirohumaa on selline niit, mis erinevalt pärandniidust võib olla millalgi küntud ja kultuurrohumaal kasutatavate liikide-sortidega külvatud, kuid on nüüdseks juba taas valdavalt looduslike taimedega ja üsna liigirikas.

27. oktoober 2023

Sel aastal taastasime 23 väikeveekogu

Kaidi Tingas

Kui peaks nimetama projekti mõne ettevõtmise, mis kohe algusest peale on läinud nii nagu on pidanud minema, siis on see just kahepaiksete sigimisveekogude taastamine. Sel aastal lisandus Ropka-Ihaste looduskaitsealale seitse, Otepää loodusparki 15 ja Alatskivi maastikukaitsealale üks väikeveekogu.

22. september 2023

Põhja- ja Baltimaade LIFE’i projektid said kokku Soomes

Kaidi Silm

12.-14. septembrini võis Nuuksio rahvuspargis näha baltlasi ja skandinaavlasi omavahel elavalt suhtlemas ning piirkonna loodusväärtusi uurimas. Peeti igaaastast Balti riikide ja Skandinaaviamaade LIFE’i projektide kohtumist, et edendada riikide vahel koostööd, vahetada kogemusi ning orienteeruda LIFE’i programmi uutes reeglites.