Filtrid

Kategooria

13. juuni 2024

Sellesuvised pärandniitude taimekoolitused on hoo sisse saanud!

Kaidi Tingas

Kutsusime 5. juunil Koiva jõe luhtadele ning 11. juunil Kasari jõe luhtadele need pärandniitude hooldajad, kes on valinud tasustatud lisategevusena oma niitude väärtuste hindamise. Väärtuste hindamiseks tuleb täita Tartu ülikooli botaanikute väljatöötatud ankeet ning seda täites peaks lisaks oma niidu eripäradele tundma ka niidutaimi. Praegu soosivad koolituste korraldamist nii aeg kui ka ilm, sest luhad on palja jalaga läbitavad ja niidud erakordselt õierohked.

Loe edasi

31. Mai 2024

Taastame salapärased tavapärased metsaelupaigad

Kaidi Tingas

Tähelepanelik lehelugeja ja veebilehitseja teab, et meie projekti käigus sündinud märgade metsade tegevuskava ja sellest tulenev plaan taastada projekti käigus u. 3500 ha märgi metsaelupaiku ja riigil tervikuna aastaks 2030 11 500 ha märgi metsaelupaiku, on tekitanud omajagu vastukaja, poleemikat ja arvamusavaldusi.

23. Mai 2024

Pärandniitude infokiri ootab lugema

Kaidi Tingas

20. maist alates saab PRIA-st taotleda pärandniidu hooldamise toetust. Oma neljandas infokirjas teeme juttu selleaastastest toetusmääradest ja -tingimustest.

Tutvustame neid, kes testivad oma maadel tulemuspõhist toetussüsteemi, nende hulgas ka 2023. Aasta Põllumees Airi Külvet.