24. august 2022

Kaidi Tingas

Enim kaardistati pargitatraid

Aeg on teha vahekokkuvõte "Märka võõrliiki" kampaaniast ja auhinnata esimesi tublisid loodusvaatlejaid!

Kampaania algusest, 12. maist kuni 14. augustini sisestasid Loodusvaatluste nutirakendusse vaatlusi 66 loodussõpra, kellelt laekus ühtekokku 160 teadet pargitatade, kuldvitsade, hariliku lumimarja ja hariliku pihlenelase kohta.

Lisaks andsid tublid vaatlejad meile teada kuue karuputke võõrliigi, kolme vereva lemmmaltsa ja ühe arlekiinlepatriinu vaatlusest. Seega võõrliikide vaatlusi laekus meile kokku 170.

Kõige rohkem vaatlusi laekus Harjumaalt (73), seejärel Saaremaalt (36) ning Tartumaalt (19).

Liigiliselt kujunes vaatluste pingerida järgnevalt: pargitatrad (89); kuldvitsad (28); harilik pihlenelas (23); harilik lumimari (20).

Kõige tublimad vaatlejad olid Viktoria Korpan (24 vaatlust), Liis Sepp (19 vaatlust) ja Kristi Mõttus (8 vaatlust). Lisaks keerutas loosiratas veel kõigi ülejäänud osalejate vahel välja Helena Külama ja Anu Randveeri. Nemad viiekesi on oodatud 27. augustil koos Hele-Mai Alamaaga Metsaköögi maitseelamusele.

Aga meie loosiratas loosis veel kolmele loodussõbrale välja „Metsapoole maitsete“ raamatu. Sel korral saavad auhinnad Tiina Ploom, Tiit Blaat ja Laura-Lisett Lepp.

Suur tänu kõigile loodusvaatlejatele ja palju õnne võitjatele! Loodusvaatlusi ootame aga ka edaspidi. Novembri lõpus teeme uue kokkuvõtte ning loosime välja veel auhindu.

Image
võõrliikide kampaania kaardil