Alati ei pea olema suur, et saavutada midagi suurt

Astra Ait on üks kolmest 2022. aastal pärandniitude majandajate laureaadist!

Ta majandab Saaremaal Kuke külas 6,4 hektarit puisniitu, sedasama, kus ta juba lapsena käis koos vanematega koduloomadele heina tegemas. Kuigi ka tollasel heinamaal kasvas palju heintaimi ja käpalisi, pole see võrreldav praeguse puisniiduga. Astra on vähendatud põõsastikke, eemaldatud maast väljaulatuvaid kive ja kände. Kusjuures puisniitu taastades tuli põõsastikust välja 120 meetri pikkune kiviaed, mis Astra eestvedamisel uuesti korralikult üles lapiti. Omaette vaatepildiks puisniidul on kevadeti ja sügiseti karstiala üleujutus. Nii on puisniidust saanud meelispaik ka loodust nautivatele inimestele.

Astra on hingega asja kallal ja tunneb uhkust oma ala üle, hoides kõrgel igaühe loodushoiu sõnumit. Alati ei pea olema suur, et saavutada midagi suurt – väiksed majandajad on oluline siduv lüli suurte ning keskmiste alade vahel, andes nii oma panuse maapiirkondade elurikkuse mitmekesistamiseks.

Rõõm on näha, kui niidu hooldamine ei ole üksnes kohustus või raha teenimise võimalus ning tööd tehakse hoole ja armastusega.